Moon Light
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moon Light

03 01 2008

PortalAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

FenerBahçe Başkanı Yıldırım İle Olay Röportaj (19.02.2008)

YazarMesaj
MoonLight
Admin
Admin
MoonLight

FenerBahçe Başkanı Yıldırım İle Olay Röportaj (19.02.2008) Empty
MesajKonu: FenerBahçe Başkanı Yıldırım İle Olay Röportaj (19.02.2008)   FenerBahçe Başkanı Yıldırım İle Olay Röportaj (19.02.2008) Icon_minitimeSalı Şub. 19, 2008 11:03 am

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ertuğrul Özkök'e konuştu:

- Federasyon seçimleri için ne diyorsunuz?- Hükümet, akrabalık ilişkiler.. Çok şey söylendi. Ama bakın M.Ali Aydınlar, Zafer Yıldırım, Oğuz Çarmıklı gibi başaralı işadamları var. Fenerbahçe Kulübü'de mi siyasi. Bana göre Hasan Doğan'ın başkanlığı iyi oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bana şunu söyledi, "Şenes Erzik bey başkan olsun, Abdullah Kiğılı da yardımcısı olsun. İstediği gibi bir ekip kursun Şenes Bey. Ben etrafımdaki kimseyi bu işe karıştırmayacağım."
"Bunları Şenes Bey'e söyler misiniz?" dedim, "Evet, söylerim, Şenes Bey ne zaman isterse gelsin" dedi. Ama Şenes Bey istemedi.
Rüştü'nün dövüldüğü gece neler oldu?

- Kötü.. Pendik'e yenilmemiz ve Rüştü olayı. Rüştü geçenlerde yine beyanat veriyor, hep gizemli konuşuyor. Onun yüzüne de söyledim. Erkek gibi çık, "Başkan beni dövdürttü" de. Yoksa da "Başkan içinde değil" de. Buna çok üzüldüm ben. O gün maçı izlemedim bile ben. Polonya'ya Varşova'ya gittim. Maçın 2-1 olduğunu uçaktan indikten sonra öğrendim ben.

- O maçtan sonra taraftarın önde gelenleri oyuncularla görüşmek istiyorlar. O zamanlar dereağzı'nda tel örgüler falan yok. Daha yeni gelmişim, bugün olsa mümkün mü? Bu da (Rüştü) "Geleceğim" demiş. Meğerse telefonda eski başkanlardan Ali Şen ile görüyormuş. Bekletmiş onları. Dediğim gibi o zaman kimin geldiği gittiği belli değil. Rüştü gelmeyince hesap sormuşlar. İbrahim Kazdağlı var.. Ben Varşova'dan geldim özel uçakla Samsun'a gittim. Biz almadık ama onlar (dövenler) THY ile gitmişler ve otelde kalmışlar. Otel benim mi? Sanki biz götürmüşüz gibi basın yayın yaptı. Ama devletin dinleme kayıtlarında var, mahkeme kayıtlarında var gerçekler. Rüşüt işine gelmediği için gizem bırakıyor. Biz Rüştü ile anlaşmıştık. Fenerbahçe 750 bin Euro garanti para ve maç başına 250 bin Euro teklif etti. Kabul etti, pazartesi gelip imza atacaktı. Atmadı gitti Beşiktaş'a. Olabilir, profesyoneldir. Yanlışlık diğerinde..
Roberto Carlos'u kimler hangi sözlerle ikna etti

- Roberto Carlos'a için görüşmelere 1,5 yıl önce başlamıştık. Kendisiyle Carlos'un menajeriyle konuştuk. Onları aradık. Transfer etmek istediğimiz söyledik, o da gelebileceğini söyledi ve görüşmeler başladı. Murat Özaydınlı ve Mahmut Uslu, evine gitti babasıyla annesiyle tanıştı. Neden ve ne zaman transfer etmek istediğimizi anlattılar. Ona bizim kulubün aşama yapması için içeride içeride başarılara doymuş ama bu başarıların doygunluğunun yanında da bize tecrübesiyle katkı yapacak insanlara ihtiyacımız olduğunu söylediler. Ve Roberto da bu konuşmalardan etkilendi. Real Madrid'teyken birinci adam konumunda değildi. Hep ikinci veya üçüncü planda oynuyordu. Biz kendisine buraya gelmesi halinde birinci adam olacağını söyledik. Kendisini en çok bu nokta etkiledi. Sonuç olarak anlaştık. Kulüple ilgili olan kısmı biz çözecektik. Sonra kulüp göndermeyeceğini söyleyince gelemedi. Ama sözünü tuttu. Ve başka hiç bir takımla görüşme yapmadı.
Platini sordu: Başkan paralar bu kasada mı?

- Çok beğendi. Tessileri gezdik, stadı, soyunma odalarını dolaştık. Hakemlerin soyunma odası için bir kasa yaptırmıştık, duvara. Maça çıkarken kıymetli eşyalarını koysunlar diye. O kasayı açtık gösterdik, "Ooo Başkan paraları buraya mı koyuyorsun hakemler için" diye espri yaptı.
Roberto Carlos maçtan önce ne içer?
Futbolcuların uğurları neler?
Arda'nın bilinmeyen rekoru ne?
20 ünlü taraftar İbrahim Toraman'a neleri sordu?
F.Bahçe'nin rakibi Sevilla'daki 2 futbolcunun hastalığı ne?
Türkiye Ermenileri hangi takımı tutar?
Hangi teknik adam olmasa Trabzon şampiyon olurdu?
2162 yılında 100 metre kaç saniyede koşulacak?
Bu soruların cevabı Hürriyet Spor Dergisi'nde...

- Platini nasıl buldu Fenerbahçe'yi?

- Başkan peki, hepimizin çok merak ettiği bir şey var. Zidane ve Roberto Carlos bir sembol hale gelen isimler. Peki Roberto Carlos, nasıl transfer edildi. Nasıl bağlantı kuruldu. Kimlerle görüşüldü?

- Peki kim dövdürdü?

- 10 yıl içinde en iyi ve en kötü anlarınızı hangileri?

FenerBahçe Başkanı Yıldırım İle Olay Röportaj (19.02.2008)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2008 trendleri